Mikrodermabrazja – mikropeeling kontrolowany

    komentarze 2   czytano 225

mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja to metoda mechanicznego złuszczania naskórka, wykonywana przy pomocy urządzenia wyposażonego w ścierające głowice. Pozwala na kontrolowane ścieranie powierzchni skóry aż do pożądanego poziomu przez strumień mikrokryształków. Mikrokryształki uderzając z dużą prędkością o powierzchnię naskórka delikatnie ścierają martwe komórki i zanieczyszczenia.


Rozróżnia się 2 typy mikrodermabrazji: diamentową oraz korundową.
Rezultaty mikrodermabrazji są natychmiastowe, prowadzi ona do szybkiego i intensywnego powstawania nowych komórek, które równomiernie zastępują złuszczane komórki bez ryzyka powstawania blizn. Zaletą tej metody jest możliwość kontrolowania głębokości ścierania naskórka przez regulację mocy strumienia mikrokryształków, stopnia nacisku na skórę oraz czasu oddziaływania. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i indywidualnie dopasowany w zależności od rodzaju skóry.

Przed zabiegiem

Na 5 dni przed zabiegiem nie należy używać chemicznych kremów do depilacji, szorstkich gąbek do twarzy, elektrolizy, depilacji woskiem oraz peelingów.

Mikrodermabrazja diamentowa

mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg polega na ścieraniu warstw naskórka przy pomocy diamentowej głowicy(diament naturalny lub syntetyczny). Ta metoda polecana jest w szczególności dla osób o wrażliwej, delikatnej cerze. Jest bezbolesna i nie powoduje podrażnień. Jest metodą bezpyłową, więc nie pozostawia na skórze resztek proszku. Zabieg trwa około 20 – 60 minut i polega na przesuwaniu po skórze ścierającej końcówki, która zasysa zrogowacialy naskórek. Skóra po zabiegu jest gładka i bez podrażnień.

Mikrodermabrazja korundowa

mikrodermabrazja korundowa

Do ścierania warstw naskórka wykorzystuje się strumień kryształków korundu. Polega na wyrzucaniu mikrokryształków i jednoczesnym wysysaniu startego naskórka. Po zabiegu skóra jakiś czas jest lekko zaczerwieniona. Jest metodą o silniejszym działaniu od mikrodermabrazji diamentowej i daje szybsze efekty.
Polecana jest osobom, które mają rozszerzone pory, przebarwienia, zmarszczki w okolicy ust, nosa i na czole, oraz przy rozstępach.

Zastosowanie

Mikrodermabrazja ma szeroki zakres zastosowania. Radzi sobie z większością problemów dotyczących skóry. Stosuje się ją w wygładzaniu blizn potrądzikowych, blizn po oparzeniach, rozstępów. Polecana osobom cierpiącym na trądzik (zaskórnikowy i grudkowy). Poprawia wygląd skóry zniszczonej przez słońce oraz z przebarwieniami. Wskazaniem do mikrodermabrazji są rozszerzone pory, zmarszczki w okolicy ust, nosa, oczu i na czole, zaskórniki oraz łojotok. Pozwala w szybkim czasie zregenerować skórę, uelastycznić ją, dzięki miejscowemu przekrwieniu stymuluje krążenie, powoduje efektywniejsze odżywienie komórek i wzmacnia zdolności obronne skóry. Zabieg wywołuje wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny. Stanowi dobre przygotowanie skóry do zabiegów laserowych. W niektórych przypadkach istnieje możliwość łączenia mikrodermabrazji z peelingiem chemicznym. Może być zastosowana u kobiet w ciąży, w okresie menstruacji, na opalonej skórze i przy skórze płytkounaczynionej.

Przeciwwskazania

– trądzik w stanie ropnym
– zakażenia wirusowe: brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny
– zakażenia bakteryjne: liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa
– zakażenia grzybicze
– trądzik różowaty
– przeczosy i nadżerki
– nowotwory skóry, znamiona
– naczyniaki jamiste
– skłonność do koleidów
– zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy ( 2 miesiące przerwy)
– terapia przeciwtrądzikowa retinoidami ( 3 miesiące przerwy)

Objawy niepożądane po zabiegu

Niekiedy zdarza się, że pojawią się objawy niepożądane takie jak świąd, pieczenie, przetrwały rumień do 48 godzin, który z czasem robi się coraz bladszy, nadwrażliwość skóry lub wybroczyny u osób stosujących NLPZ i aspirynę utrzymujące się do 72 godzin.

Częstotliwość

5-10 zabiegów co 2 lub 3 tygodnie – w leczeniu trądzika i blizn potrądzikowych
5 zabiegów co 4 lub 4 tygodnie – w przypadku zabiegów odmładzających.

Po zabiegu

Po zabiegu należy unikać opalania i kąpieli w chlorowanej wodzie przez 48 godzin od zabiegu. Zalecane jest picie 8 – 12 szklanek wody mineralnej dziennie. Pomiędzy poszczególnymi sesjami mikrodermabrazji osoby z przebarwieniami skórnymi powinny stosować preparaty z hydrochinonem (stężenie minimum 2%). Środki wybielające należy nakładać na skórę dwa razy dziennie, na dobę po zakończeniu zabiegu. Na dzień należy stosować filtry przeciwsłoneczne co najmniej SPF 25.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków