Tajski masaż stemplami ziołowymi

    komentarze 2   czytano 265

stemple ziołowe

Masaż stemplami ziołowymi wywodzi się z południowo-wschodniej Azji. Wykorzystuje kojące działanie ziół i ciepło w celu rozluźnienia bolących mięśni, ujędrnienia skóry i oczyszczenia jej z toksyn. Masaż tajski poprawia nie tylko wygląd ciała, ale także przywraca poczucie harmonii.


Wykonuje się go z użyciem specjalnych bawełnianych woreczków wypełnionych wyselekcjonowanymi gorącymi ziołami, owocami i przyprawami. Zgodnie z tajską tradycją mieszanka ziół i przypraw zawijana jest w bawełniany materiał a następnie podgrzewana przez kilka minut aby uwolnić zawarte w ziołach olejki eteryczne i substancje czynne. Ponadto ciepło rozszerza pory skóry co ułatwia wnikanie dobroczynnych składników i rozluźnia napięte mięśnie. Stemple rozgrzewa się w podgrzewaczu parowym lub mocząc w specjalnym ciepłym oleju i dokładnie masuje się nimi całe ciało. Początkowo gdy stempel jest gorący przykłada się go do ciała na kilka sekund, lekko dociskając i wykonuje się delikatne okrężne ruchy. Intensywniejsze ruchy i mocniejszy nacisk stosuje się gdy temperatura stempla nieco spadnie. W zabiegu stosuje się zazwyczaj dwa stemple na zmianę, gdy jeden się zbytnio ochłodzi to zastępuje się go nowym rozgrzanym.

Zioła i przyprawy stosowane w masażu stemplami m.in.:

• Imbir – wzmacnia naczynia krwionośne, zapobiegając ich pękaniu, rozluźnia napięcie mięśni, działa przeciwbólowo, wspomaga trawienie, wspomaga koncentrację, jest afrodyzjakiem.
• Cynamonowiec kamforowy – wykazuje działanie przeciwzapalne, łagodzi bóle stawów i mięśni, likwiduje siniaki, działa rozgrzewająco, pobudzająco, antyseptycznie, zmniejsza napięcia nerwowe i stany depresyjne.
• Trawa cytrynowa – działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, uspokajająco, ułatwia trawienie.
• Liście eukaliptusa – działają łagodnie pobudzająco, przeciwbólowo, antyseptycznie, wzmacniają układ odpornościowy.
• Mięta – ściąga i rozjaśnia skórę, działa antyseptycznie i przeciwwirusowo.
• Kurkuma – zmiękcza skórę, łagodzi podrażnienia i stany zapalne, działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie, uspokaja.
• Inne zioła stosowane w stemplach to: galangal, lotos, guarana, goździki, kokos, algi, tatarak azjatycki, kawa, Alpinia lekarska, cryptolepis, bauhinia retusa, crinum asiaticum, pandanus ordorus, Derris Scandens Benth , cassia alata.


Działanie masażu

masaż stemplami ziołowymi

Masaż stemplami ziołowymi korzystnie wpływa zarówno na ciało, jak i sferę duchową. Intensywnie pobudza zmysły dzięki uwalniającym się zapachom olejków eterycznych.
Poprawia krążenie krwi i limfy, pobudza przemianę materii i usuwa toksyny z organizmu, dzięki czemu likwiduje cellulit. Działa przeciwbólowo i rozluźniająco na mięśnie i stawy. Oczyszcza i dezynfekuje skórę. Wydzielające się olejki eteryczne oraz ciepło sprawiają, że masaż ten znakomicie relaksuje. Zabieg pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej. Masaż wpływa korzystnie na skórę, która staje się gładka, odżywiona, nawilżona oraz odzyskuje zdrowy kolor i wygląd.
Masaż stemplami ziołowymi jest idealny dla osób w każdym wieku, polecany jest również w okresie rekonwalescencji. Odpowiedni dla osób zestresowanych preferujących łagodne i delikatne masaże relaksacyjne.

Zabieg trwa około 60 minut, a jego koszt wynosi ok. 100 – 150 zł.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków