Eliksir młodości w kremie

    komentarze 0   czytano 1154

eliksir młodości

Wybór odpowiedniego kremu opóźniającego procesy starzenia się skóry nie jest łatwy.

Rynek kosmetyczny przepełniony jest najróżniejszymi nowościami. Każda firma poleca swój niepowtarzalny specyfik. Jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że marka to nie wszystko. Najważniejsze są składniki wypisane na etykiecie i zawarte w kosmetykach, od których zależy ostateczny efekt.


Aby pielęgnacja cery przynosiła pożądane efekty należy zaopatrzyć się w odpowiedni krem dostosowany do rodzaju cery, wieku, pory roku a również pory dnia.

Po 25 roku życia rozpoczyna się w skórze proces powolnych zmian. Wraz z upływem czasu skóra traci jędrność, staje się wiotka, uwidaczniają się zmarszczki mimiczne. Słabnie produkcja kolagenu. Istnieją jednak sposoby by upływ czasu był wolniejszy i by miał łagodniejsze skutki dla cery. Należy przede wszystkim stosować kremy, które wspomogą produkcję kolagenu.

Około 46 roku życia w organizmie każdej kobiety stale zmniejsza się ilość wytwarzanych estrogenów. Co powoduje, że skóra staje się mniej elastyczna i mniej jędrna oraz pogarsza się jej ukrwienie. Skóra staje się wiotka i wymaga delikatnych kosmetyków, najlepiej dla skóry wrażliwej oraz kremów przeciwzmarszczkowych, głęboko nawilżających. Konieczny jest również krem pod oczy oraz serum.

KREMY Z FILTRAMI PRZECIWSŁONECZNYMI

Stosowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi jest pierwszym i najlepszym sposobem do utrzymania młodego wyglądu skóry. Im wcześniej rozpocznie się stosowanie kremów z filtrami tym szybciej zapobiegnie się fotostarzeniu się skóry. O kremach z filtrem UVA i UVB nie należy zapominać nawet w pochmurne dni czy zimą, gdyż nawet wtedy przenika przez chmury szkodliwe promieniowanie.

KREMY POD OCZY

pod oczy

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wymagająca. Jest pozbawiona płaszcza hydrolipidowego pełniącego ważną rolę ochronną przed nadmierną utratą wody z naskórka oraz czynnikami zewnętrznymi. Skóra wokół oczu szybko ulega procesom starzenia ze względu na znikomą zawartość tkanki tłuszczowej, gruczołów łojowych oraz słabsze włókna kolagenu i elastyny.

Działanie kremów do pielęgnacji okolic oczu

• Nawilżające – skóra wokół oczu wymaga intensywnego i regularnego nawilżania.
• Pobudzające krążenie krwi i limfy – takie działanie wykazuje skrzyp, algi, kofeina, kasztanowiec, bluszcz, miłorząb japoński.
• Wzmacniające naczynia krwionośne – witamina K.
• Rozjaśniające sińce pod oczami – retinol oraz witamina C.
• Niwelujące zmarszczki – serum

Dla dwudziestolatki odpowiednie będą żele i emulsje na okolicę oczu, zawierające witaminę C i E, wyciąg z aloesu i bałwatka.

Dla trzydziestolatki krem pod oczy powinien zawierać filtr UV, kwas hialuronowy, koenzym Q10 oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Kobiety około 40 roku życia mogą zastosować kremy z retinolem, witaminą C, fitohormonami i kwasem liponowym.

Dla kobiet po 50 roku życia odpowiednie będą kremy z dodatkiem wyciągów roślinnych, głęboko nawilżające.

Składniki aktywne: Alantoina, D-Panthenol, ekstrakt z aloesu, wyciąg z alg, ekstrakt ze świetlika lekarskiego, ekstrakt z zielonej herbaty, kofeina, woda termalna, witaminy C i E, filtry UVA i UVB.

KREMY PRZECIWZMARSZCZKOWE

przeciwzmarszczkowe

Mają na celu głęboką penetrację składników do wnętrza skóry i wspomaganie produkcji kolagenu i elastyny. Wśród aktywnych składników stosowanych w kremach przeciwzmarszczkowych są: kwasy nukleinowe DNA i RNA, glutation, retinol, witamina B6, elastyna, biokonjugat kolageniu i kwasów tłuszczowych, liposomy (wspomagają wnikanie białek), peptydy, koenzym Q10, fitohormony (roślinne hormony o dzialaniu podobnym do estrogenów).

Kosmetyki zawierające fitoestrogeny zaleca się do pielęgnacji cery dojrzałej o obniżonej elastyczności, ze skłonnością do przesuszania naskórka, szczególnie w okresie menopauzalnym. Stosowanie kosmetyków z fitohormonami poprawia koloryt, odżywia, ujędrnia i dotlenia skórę. Zapewnia regenerację naskórka oraz przeciwdziała starzeniu się skóry spłycając drobne zmarszczki. W kremach stosuje się głównie wyciągi z grapefruita, passiflory, winogron oraz sosny śródziemnomorskiej. Fitohormony działają jedynie miejscowo. W celu efektywniejszego wykorzystania fitohormonów zamyka się je w liposomach. Układy te pokonują barierę jaką stanowi naskórek i zwiększają wykorzystanie fitohormonów w procesie odnowy komórek skóry.

Inne składniki aktywne kremów przeciwzmarszczkowych

• kwas hialuronowy – zapewnia skórze nawilżenie, uelastycznia ją i przywraca jędrność
• kwas alfa liponowy – jest antyoksydantem, może chronić przed promieniami UV i innymi zmianami z udziałem wolnych rodników
• flawonoidy – wychwytują w skórze wolne rodniki i aktywne formy tlenu. Przyśpieszają odnowę tkankową oraz pomagają w regeneracji uszkodzeń strukturalnych powodowanych reakcjami rodnikowymi.
• Witamina C i E – wspólne działanie przeciwrodnikowe obu witamin jest niezwykle efektywne.
• koenzym Q10 – regeneruje komórki skóry, stymuluje produkcję kolagenu, jest przeciwutleniaczem.
• Witamina A – przyśpiesza odnowę naskórka, zmniejsz przebarwienia, zahamowuje nadmierną keratynizację oraz zwiększa elastyczność skóry.

KREMY NAWILŻAJĄCE

4

Stosowanie kremu nawilżającego to najskuteczniejszy sposób na opóźnienie procesu starzenia się skóry. Nawilżanie skóry jest jednym z podstawowych elementów codziennej pielęgnacji Każdy rodzaj skóry potrzebuje nawilżenia, dzięki temu jest miękka i gładka. Rolą kosmetyku nawilżającego jest ograniczanie ucieczki wody ze skóry właściwej.

Składniki aktywne

Aloes, algi, alantoina, kwas hialuronowy, oczar wirginijski, melisa, rumianek, malwa, NMF –naturalny czynnik nawilżający, mocznik, aminokwasy, gliceryna, glikol propylenowy, glikol butylenowi, hydrolizaty protein, ceramidy, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, sterole, kwas gamma-linolenowy.

Krem na dzień powinien zawierać filtry UV, chroniące naszą skórę przed szkodliwym wpływem promieni ultrafioletowych, które przyczyniają się do szybszego starzenia się skóry. W kremie powinny się również znaleźć witaminy C i E, flawonoidy, kwas hialuronowy, gliceryna, mocznik, oleje roślinne, ceramidy, kwasy tłuszczowe, silikony bądź algi. Krem na dzień ma postać lekkiej emulsji, ponieważ zawiera więcej wody niż tłuszczu. Dobrze się wchłania dzięki czemu może być nałożony pod makijaż.

Z kolei krem na noc powinien być kremem regenerującym, powinien zawierać składniki aktywne, dzieki którym skóra się odnawia np. retinol, kwas liponowy, witaminy C i E, flawonoidy.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków